Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowość od Wydawnictwa Bukowy Las - Miara Człowieka! Konkurs dla czytelników!

nnb
Jesień 1493. Florencja wciąż pogrążona jest w żałobie po śmierci Wawrzyńca Wspaniałego. Krzysztof Kolumb na swoich karawelach poszerza horyzonty znanego świata. Dzięki upowszechnieniu się weksli powstaje nowożytna bankowość. A w Mediolanie Ludwika Sforzy rozkwita renesans.

Tajemniczy notatnik.
Niewyjaśniona śmierć.

Mediolańczycy często widują na ulicach swego miasta mężczyznę około czterdziestki, w długim, różowym płaszczu, o łagodnym wyrazie twarzy kogoś, kto pogrążony jest we własnych myślach. Mieszka przy swojej pracowni z matką i ulubionym, ale krnąbrnym, uczniem. Nie jada mięsa. Pisze wspak. I ma nieustanne problemy z egzekwowaniem zapłaty od zleceniodawców.
To Leonardo da Vinci – jego sława już przekroczyła Alpy, docierając do króla Francji Karola VIII, który wysyła do Mediolanu dwóch legatów, by przekazali Ludwikowi prośbę o wsparcie w wojnie z Aragończykami, ale też powierza im tajną misję dotyczącą Leonarda. Wszyscy bowiem wiedzą, że da Vinci pod tuniką, blisko serca, nosi notatnik, w którym zapisuje swoje najśmielsze pomysły – może nawet ten związany z budową niezwyciężonej machiny wojennej.

Także Sforza potrzebuje Leonarda, nie tylko po to, by ukończył wreszcie projekt konnego pomnika jego ojca. Na zamkowym dziedzińcu został znaleziony martwy mężczyzna. Jego ciało nie nosi oznak przemocy, ale ta śmierć i tak wzbudza wiele podejrzeń… Trzeba czym prędzej oddalić cień zarazy i przesądów, a Leonardo – z wielu powodów – nie może odmówić swojemu panu.

Zdolnością, która czyni człowieka podobnym Bogu, jest to, że wymyśla on rzeczy, które wcześniej nie istniały, i nadaje im znaczenie. Każdy człowiek może w swoim umyśle dać kształt rzeczom, których nie ma, i przekonać innych, że takie przedmioty istnieją lub też będą istnieć

ZAPIERAJACA DECH W PIERSIACH PODRÓŻ W CZASIE I W GŁĄB BŁYSKOTLIWEJ INTELIGENCJI LEONARDA DA VINCI, W PIĘĆSETNĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI GENIUSZA WSZECH CZASÓW

„500 lat po śmierci Leonarda da Vinci autor bawi się językiem, nauką, historią i zbrodnią, snując opowieść o starciu wielowymiarowej inteligencji swojego bohatera z kruchością i wielkością ludzkiego przeznaczenia”
LA NAZIONE

MARCO MALVALDI (ur. 1974 w Pizie) z wykształcenia chemik, debiutował w 2007 roku „Grą w ciemno”, pierwszym z bestsellerowego cyklu kryminałów o staruszkach z baru „Lume”, na którego podstawie w 2013 roku nakręcono serial telewizyjny. Autor nagradzanych powieści i esejów.

KONKURS!

Do wygrania 3 egzemplarze "Miara człowieka" od Wydawnictwa Bukowy Las! Odpowiedz na pytanie Na czym polegał geniusz Leonarda da Vinci?
Odpowiedzi można wysyłać do 20.01.2020 do 12:00 na [email protected]. O wygranej będziemy informować drogą emailową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto